poniedziałek, 19 maja 2014

Czuj duch! Ze specjalną dedykacją dla wszystkich kobiet

Męczysz się ze sobą. Patrzysz na każdą fałdkę tłuszczu, na kolejny siwy włos, spłacasz kolejną ratę kredytu. Dzieci ci rosną, czujesz się coraz starsza i bardziej zmęczona. Czujesz, że ta gra nie jest warta świeczki.

Rano kawa, papieros i może w pośpiechu śniadanie. Biegniesz do pracy, ze sto razy na nią w myślach pomstujesz, z trzydzieści na głos, kolejna kawa, kanapka, wyłączasz komputer, biegniesz po dzieci, co czekają na ciebie z niecierpliwością. Szybki obiad, jak się uda jakiś film z rodziną, aby więź podtrzymać, aż bije dziesiąta. Kładziesz się, by zacząć na czas kolejny szybki dzień. 

STOP. Zatrzymaj się. Przestań. Ile dni ci już tak zleciało? Czujesz się zmarnowana, zasypiasz przed telewizorem, ledwo masz czas złapać oddech? A zrobiłaś cokolwiek, by czuć się inaczej? 

STOP. Po co to sobie robisz? Czy wiesz jeszcze, jak pachnie świeżo skoszona trawa, co znaczy uśmiech podarowany komuś bezinteresownie, jak bije twoje serce, gdy nie jest przygniecione troską, marudzeniem i przygnębieniem? 


Czy pamiętasz jeszcze, ile jesteś w stanie zrobić? Ile możesz osiągnąć, jeśli tylko zatrzymasz się i złapiesz oddech w płuca? 

Jesteś piękna. Jesteś mądra. Wiesz, co dla ciebie jest najlepsze, a jak chwilę się zastanowisz, będziesz wiedziała, jak to osiągnąć. Poczuj, jak silna jesteś. Po co siebie katujesz myślami "nie nadaję się", "ale ze mnie idiotka!", "inni są lepsi"? A jakbyś zamiast tego puszczała do siebie oczko za każdym razem, gdy mijasz lustro?

Może spróbujesz, jak w tej reklamie? :) 

Jeśli nie staniesz się swoim najlepszym przyjacielem, to jak możesz szanować innych oraz tworzyć z nimi pełne życzliwości i ciepła relacje? Zobacz, to kompletnie bez sensu - jeśli czegoś nie masz, to nie masz się czym podzielić. Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Bądź szczera ze sobą. Czy jesteś teraz szczęśliwa? Bez uzależniania szczęścia od drugiej osoby. Bez warunków typu "będę szczęśliwa, gdy... (wybuduje dom/zacznę zarabiać 5 tysięcy miesięcznie/zmienię pracę/wyprowadzę się od rodziców, itd.)". 

Czuj radość. Teraz. Bez zastanawiania się. Wyprowadź się na spacer. Poczuj, że żyjesz. 


 Wszystkie grafiki pochodzą ze strony: http://weheartit.com/

1 komentarz:

  1. Fajny, motywujący i pouczający tekst, a do reklamy się uśmiechnąłem :)

    OdpowiedzUsuń

Nie toleruję wulgaryzmów stosowanych jako przecinek. Dla głębi wyrazu i w uzasadnionych przypadkach - mile widziane. :)